Makijaż

Makijaż wykonuję profesjonalnymi, sprawdzonymi kosmetykami i akcesoriami znanych marek. Poświęcam na niego od 1h do 1,5h czasu. Usługę świadczę na miejscu, nie dojeżdżam do klientek.

Przed przystąpieniem do pracy przeprowadzam dokładny wywiad, żeby poznać oczekiwania klientki. Słucham, doradzam, przedstawiam swoje propozycje.

W swojej pracy wykonuję najczęściej makijaże ślubne, wieczorowe i fotograficzne.

Makijaż ślubny

To rodzaj makijażu, który łączy w sobie cechy makijażu fotograficznego i dziennego. Powinien być trwały, delikatnie podkreślać naturalną urodę kobiety, a jednocześnie perfekcyjnie maskować niedoskonałości skóry. Bardzo istotne jest również, by współgrał z urodą Panny Młodej, pasował do fryzury, sukni ślubnej, biżuterii i innych dodatków. Wszystko po to, aby przyszła żona czuła się wyjątkowo w tym wielkim dniu.

Ogromną rolę spełnia przygotowanie skóry pod makijaż. Już na kilka dni przed ślubem klientka powinna odpowiednio zadbać o swoją cerę, wykonać sprawdzony piling, nałożyć maseczkę nawilżającą, porządnie się wyspać i pić dużo wody. Na tak wypielęgnowanej skórze makijaż będzie prezentował się o wiele lepiej, a kosmetyki będą miały szansę wykazać się swoją trwałością.

Kluczowymi elementami w makijażu ślubnym są dla mnie konturowanie twarzy i aplikacja kępek rzęs. Bez zastosowania odpowiednich technik światła i cienia, twarz będzie wydawała się płaska, szczególnie na zdjęciach. Konturowanie wykonuję na mokro oraz na sucho, co daje mocniejszy efekt oraz przedłuża trwałość makijażu.

Bardzo rzadko wykonuję makijaż ślubny bez użycia kępek rzęs. Są to ewentualnie sytuacje na wyraźne uzasadnione życzenie klientki lub po prostu ze względów zdrowotnych. Odpowiednio zaaplikowane sztuczne rzęsy nadają spojrzeniu głębię i wyrazistość, pięknie prezentują się zarówno na żywo jak i na zdjęciach, są dopełnieniem makijażu oka.

Na makijaż ślubny poświęcam około godzinę. Nie wymagam, aby klientka umówiła się wcześniej na makijaż próbny. Warto jednak skorzystać z takiej możliwości, aby w dniu ślubu zarówno klientka jak i makijażystka były spokojniejsze o efekt końcowy.

Makijaż fotograficzny

Intensywne barwy, efekt matowej skóry, kamuflaż – te słowa idealnie opisują ten rodzaj makijażu. Potrzebne są do jego wykonania silnie kryjące kosmetyki i dobrze napigmentowane cienie.

Makijaż fotograficzny na żywo w świetle dziennym nie wygląda zbyt naturalnie, ale nie taka jest jego rola. Na zdjęciu prezentuje się zupełnie inaczej, musi być intesywny, żeby nie zniknął w cieniu fotografii.

Bardzo ważne jest, aby cera była idealnie matowa. Aparat nie lubi błysku.

Twarz powinna być dobrze wymodelowana, ponieważ obiektyw ją spłaszcza. Można użyć podkładu o ton ciemniejszego, nie zapominając o przeciągnięciu go na szyję i dekolt tak, aby twarz nie odcinała się od reszty ciała.

Zadaniem makijażystki jest wykonanie takiego makijażu, aby współgrał on z koncepcją zdjęć i efektem, jaki fotograf zamierza osiągnąć. Należy przy tym pamiętać o aktualnie obowiązujacych trendach w makijażu.

Makijaż wieczorowy

Wykonuje się go zazwyczaj na specjalne okazje, można go nazwać również makijażem okolicznościowym. Pozwala nam na coś więcej niż makijaż dzienny. Mile widziane są mocniejsze usta, błysk na powiekach czy sztuczne rzęsy. Wszystko jednak należy dostosować do okazji. Powinien on współgrać przede wszystkim z urodą klientki, ale również z kreacją i dodatkami.