Henna pudrowa brwi

Henna pudrowa to innowacyjny zabieg stylizacji brwi, w całości oparty na naturalnych składnikach, który nie tylko nada kolor włoskom i skórze, ale zadziała również odżywczo i pielęgnacyjnie. W skład preparatu wchodzą najczęściej wyciąg z liści lawsonii, wyciąg z liści indygo, minerały oraz przeciwutleniacze.

Zalety zabiegu

Przygotowanie henny pudrowej nie wymaga użycia wody utlenionej. Jest to naturalna koloryzacja, która nie niszczy włosków, a wręcz przeciwnie, stymuluje ich wzrost, by stały się gęstsze, lśniące i mocniejsze. Dzięki temu, że henna dokładnie farbuje skórę, możemy sobie pozwolić na uzyskanie odpowiedniego kształtu brwi. Co więcej, kolor na włoskach utrzymuje się do 6 tygodni, a na skórze do 2 tygodni, w związku z czym można cieszyć się pięknymi brwiami przez dłuższy czas.

Kolejną zaletą henny pudrowej jest obszerna gama kolorystyczna. Zarówno brunetki, blondynki jak i rudowłose Panie z pewnością odnajdą swój idealny odcień. Doświadczona stylistka brwi wie, jak wymieszać odpowiednie produkty, aby uzyskać ten idealnie dopasowany kolor do urody klientki.

Przebieg zabiegu

Jednym z najistotniejszych etapów zabiegu jest dokładne przygotowanie włosków i skóry do koloryzacji. Tylko wtedy henna będzie miała szansę idealnie zafarbować włosy i skórę oraz utrzymać się na nich przez dłuższy czas. W związku z tym najpierw dokładnie oczyszczamy miejsce zabiegowe, złuszczamy martwy naskórek pilingiem specjalnie przeznaczonym dla delikatnej skóry na łuku brwiowym.

Kolejnym krokiem jest wyznaczenie idealnego kształtu brwi przy pomocy linijki i kredki oraz zabezpieczenie okolicy białą pastą, co pozwoli uniknąć zafarbowania niechcianych miejsc. Następnie nakłada się mieszankę na brwi specjalnymi pędzlami. Nie bez znaczenia są tu czas aplikacji, ilość warstw, konsystencja henny. Im gęstsza mieszanka, nakładana na dłuższy czas kilkoma warstwami, tym efekt będzie mocniejszy i odwrotnie. Po zmyciu henny, brwi zostają poddane regulacji za pomocą wosku i pęsety. Zwieńczeniem stylizacji jest nałożenie bogatego w składniki odżywcze, pielęgnacyjnego olejku z papai, który utrwali kolor na włoskach i skórze. Pełny zabieg aplikacji henny pudrowej oraz stylizacji brwi trwa około 60 minut.