Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą klasyczną i małymi objętościami 2d-4d

Klasyczna metoda przedłużania rzęs czyli 1:1, polega na doklejeniu jednej rzęsy syntetycznej do jednej naturalnej, co daje subtelny efekt zagęszczenia.

Metoda 2d-4d to tzw. mała objętość, polegająca na doklejeniu kępki składającej się z 2 do 4 rzęs syntetycznych do jednej rzęsy naturalnej, co daje większe zagęszczenie rzęs niż w przypadku metody 1:1. Odpowiednio dobrana do kształtu oka klientki stylizacja, potrafi dodać spojrzeniu głębi i charakteru. Aplikowane rzęsy są lekkie, niewyczuwalne podczas noszenia, dają poczucie komfortu oraz gwarantują, że zabieg nie wpływa negatywnie na stan rzęs naturalnych.

Przebieg zabiegu

Jak każdy zabieg w Manufakturze Makijażu, tak i przedłużanie rzęs rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu z klientką na temat stanu zdrowia, przyjmowanych leków i oczekiwań. Kiedy wszelkie przeciwwskazania zostaną wyeliminowane, można rozpocząć aplikację rzęs.

Pierwszy krok to dokładne przygotowanie miejsca zabiegowego. W tym celu używa się specjalistycznego szamponu w piance, który ma również działanie antyseptyczne. Oczyszcza rzęsy, przestrzenie między rzęsami, a także okolice dolnej i górnej powieki. Po podklejeniu rzęs dolnych płatkami żelowymi, stylistka rozpisuje mapę, która ułatwi jej pracę. O tym, jaką stylizację zastosuje, decyduje długość i grubość rzęs naturalnych, kształt i rozstaw oczu, a także oczekiwania klientki.

Pierwsza aplikacja rzęs metodą klasyczną trwa około 2h, metodą objętościową około 3h. Zabieg powtarza się co 3 tygodnie i jest to tzw. uzupełnienie, na które poświęca się analogicznie około 1,5h i 2h.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą jeden do jednego

Przeciwwskazania

Pomimo, że zabieg jest bezpieczny, nie każda Pani może sobie na niego pozwolić. Przeciwwskazaniami do aplikacji rzęs są m.in.:

M

Jaskra

M

Zaćma

M

Łysienie

M

Chemioterapia

M

Całkowity brak rzęs

M

Zespół suchego oka

M

Zapalenie spojówek

M

Choroby alergiczne oczu

M

Soczewki kontaktowe (przed zabiegiem należy je wyjąć z oczu)

M

Trichotillomania - nerwowe, nawykowe wyrywanie rzęs

M

Infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze oka lub jego bezpośredniej okolicy

Przedłużanie rzęs metodą objętościową